ø DivePRO.pl - PADI Open Water Diver - Kurs Nurkowania, Kurs OWD, PADI OWD, Kursy Nurkowania Warszawa, Kurs Nurkowania Hurghada
PADI Open Water Diver - Kurs Nurkowania, Kurs OWD, PADI OWD, Kursy Nurkowania Warszawa, Kurs Nurkowania Hurghada
info@divepro.pl
PADI OWD - Podstawowy Stopień Nurkowy

Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym nurkowaniem, kurs Open Water Diver w największej na świecie organizacji nurkowej PADI jest właśnie dla ciebie. Na pewno próbowałeś już nurkowania Intro i zachwycił cię podwodny świat, chciałbyś samodzielnie obsługiwać sprzęt nurkowy, decydować o miejscu nurkowym oraz dalej doskonalić swoje umiejętności nurkowe poprzez zdobywanie kolejnych stopni nurkowych.

Wiele osób myśli, że nurkowanie to sport ekstremalny, który nie każdy człowiek może uprawiać. Otóż, aby zdobyć stopień nurka Open Water Diver wystarczy nauczyć się niezbyt skomplikowanej teorii oraz przejść szkolenie praktyczne pod wodą. Materiały teoretyczne do kursu są bardzo przystępne, do opanowania nawet przed 12 latka. Co do sprawności fizycznej wystarczy, że umiesz pływać dowolnym stylem w stopniu podstawowym. Jeśli potrafisz przepłynąć po powierzchni odległość 200m bez płetw(lub 300m w płetwach) oraz potrafisz utrzymać się na powierzchni wody przez 10 minut możesz byc pewien, że posiadasz wystarczające umiejętności praktyczne do rozpoczęcia kursu.

Organizacja PADI pozwala rozpocząć nurkowanie "JUŻ DZISIAJ". Swój pierwszy oddech pod wodą zrobisz niespodziewanie szybko w bezpiecznych warunkach basenowych przy bezpośredniej obecności doświadczonego instruktora nurkowania. Po opanowaniu podstawowych umiejętności nurkowych rozpoczniesz z instruktorem swoją pierwszą podwodną wycieczkę na wodach otwartych.

Kurs Open Water Diver organizacji PADI jest najpopularniejszym i najbardziej uznanym kursem dla początkujących nurków na świecie. Po ukończeniu kursu otrzymasz uznawany na całym świecie wydany przez PADI certyfikat Open Water Diver uprawniający do samodzielnego nurkowanie do głębokości 18m.

Szczegóły kursu:
Lokalizacja: Cały kurs można ukończyć w Polsce (Warszawa, Mazury) lub w Egipcie (Hurghada). Można również podzielić kurs i część basenową zrobić w polsce a w Egipcie cieszyć się przepięknymi widokami podczas wycieczek podwodnych na rafach koralowych.
Kurs można robić przez cały rok, w każdy dzień tygodnia
Kurs prowadzony całkowicie w języku polskim
Kursanci otrzymują materiały do kursu w języku polskim(podręcznik, planer nurkowań)
Wypożyczenie pełnego sprzętu do kursu wliczone jest w cenę kursu

Wymagania:
Podpisanie oświadczenia medycznego
W przypadku osób niepełnoletnich pisemna zgoda obojga rodziców
Minimalny wiek: 15 lat oraz 12 lat do Junior Open Water Diver
Umiejętnośc pływania w stopniu podstawowym (przepłynięcie 200m po powierzchni bez płetw lub 300m z płetwami oraz utrzymanie się na powierzchni przez czas 10 minut)

Przebieg Kursu

Kurs składa się z 3 części:
5 Modułów teoretycznych (podręcznik, testy, wykłady) - około 10h
5 nurkowań w basenie w pełnym sprzęcie nurkowym - 5 nurkowań po około 30 minut
4 nurkowania na wodach otwartych - 2 dni po około 7h (około 3,5h pod wodą)

OWD w Polsce

Kurs indywidualny w Polsce kosztuje 1500 PLN. W cenie jest pełne szkolenie zgodne ze standardami PADI, oryginalne materiały szkoleniowe, sprzęt nurkowy, bilety wstępu na basen oraz do bazy nurkowej, gdzie odbywa się szkolenie oraz koszt wydania certyfikatu tzw. PIC. W cenę nie są wliczone opłaty za przejazdy na miesce szkolenia oraz ewentualne zakwaterowanie i wyżywienie przy kursach wyjazdowych. Czas i miejsce szkolenia ustalamy z kursantem indywidualnie. Jest możliwość zrobienia kursu zarówno w trybie weekendowym, wieczorowym jak i dziennym.

OWD w Egipcie

Kurs w Hurghadzie w Egipcie kosztuje 410 $. Kurs prowadzony jest przez polskiego instruktora według standardów i zgodnie z programem PADI. Zajęcia basenowe prowadzimy na plaży lub w płytkiej lagunie na rafie. Nurkowania szkoleniowe na wodach otwartych prowadzimy na rafach koralowych. Cały kurs trwa 4 dni. W cenę kursu wliczone jest szkolenie w języku polskim, polskie materiały szkoleniowe, transfer z i do hotelu w Hurghadzie, pobyt na statku, obiad na łodzi, kompletny sprzęt nurkowy oraz certyfikat.

OWD - Polska + Egipt

Jeśli wybierasz się do Egiptu i chciałbyś nauczyć się nurkować, zapraszamy na kurs OWD w trybie łączonym. Zajęcia teoretyczne oraz basenowe prowadzimy w Polsce, co pozwala Ci zaoszczędzić sporo czasu na wakacjach w Egipcie. W Hurghadzie, u polskiego instruktora weźmiesz udział w drugiej części szkolenia - w 4 nurkowaniach na wodach otwartych na przepięknych rafach koralowych. Po spełnieniu wszystkich wymagań zaliczeniowych w ciągu 2 dni, stajesz się certyfikowanym nurkiem i możesz resztę wakacji spędzić na samodzielnych nurkowaniach z partnerem nurkowym lub przewodnikiem z naszego centrum nurkowego. Cena szkolenia w trybie łączonym to 1500 PLN.

Po ukończeniu kursu będziesz miał uprawnienia do nurkowania z partnerem do głębokości 18 metrów bez konieczności przebywania pod opieką instruktora, uczestniczenia w kursie Advanced Open Water Diver oraz uczestniczenia w kursach Specjalistycznych PADI.Centrum Nurkowe w Warszawie

13 | 08 | 2010

Zapraszamy na prowadzone przez nasze Centrum Nurkowe w Warszawie programy i kursy nurkowe. Spotykamy się na basenie co tydzień w godzinach wieczornych. Sprawdź nasz kalendarz...

Obejrzyj film z programu INTRO

04 | 06 | 2010

Program INTRO

OPINIE KLIENTÓW

# Iza - 10 | 07 | 2010

Niesamowite przeżycie, wspaniała zabawa i przepiękne podwodne widoki...

# Roman - 10 | 05 | 2010

Pełen profesjonalizm, planuje wrócić na kurs OWD pod koniec wakacji...